Medycyna anti-aging

Medycyna Anti-Aging, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się powstrzymywaniem i zapobieganiem procesom starzenia się organizmu. Jej najwyższym celem jest przedłużenie życia w zdrowiu i urodzie. Jej zadaniem jest poprawienie stanu biologicznego, emocjonalnego, psychicznego i duchowego.

Jedno z badań przeprowadzonych przez Harvard School of Public Health pokazuje, że zgodny z założeniami anti-aging styl życia może wydłużyć je nawet o 24,6 lat.

Założycielką Kliniki Anti-Aging Artismedica jest lekarz medycyny estetycznej i specjalista medycyny rodzinnej lek. med. Bożena Król.

Co ważne, jej dodatkową specjalnością jest dietetyka. To nietypowe podejście może przynieść spektakularne efekty zdrowotne, dzięki zastosowaniu interwencji dietetycznych, które często mają kluczowe znaczenie.

 Badania naukowe pokazują, że odpowiednio dobrana dieta pod względem kaloryczności jak i jakości spożywanych pokarmów jest jedną z najskuteczniejszych metod przedłużania życia.

Lek. med. Bożena Król jest również autorką pracy dotyczącej żywienia „Rola diety w medycynie przeciwstarzeniowej”.

 W naszej ofercie znajdziecie Państwo sprawdzone, potwierdzone naukowo metody z zakresu medycyny estetycznej, dietetyki, kosmetologii, laseroterapii oraz fizjoterapii.

 Konsultacja lekarza medycyny prewencyjnej i przeciwstarzeniowej przebiega w dwóch etapach:

 I wizyta 60 min – szczegółowy wywiad z pacjentem dotyczący m.in. stanu zdrowia, niepokojących objawów, aktualnych chorób i ich leczenia, chorób i stosownych leków w przeszłości, zabiegów chirurgicznych, urazów, stylu życia pacjenta, diety, aktywności fizycznej, używek.  Dużą uwagę poświęca się rodzinie pacjenta, chorobom występującym u jego bliskich w celu weryfikacji obciążenia genetycznego. Kolejnym krokiem jest badanie fizykalne pacjenta oraz zlecenie badań laboratoryjnych takich jak: badania podstawowe krwi (np. morfologia, elektrolity, enzymy wątrobowe, kreatynina), badania mające na celu określenie ryzyka  miażdżycy, cukrzycy, badania hormonów oraz oznaczenie markerów nowotworowych.

cena – 200 zł

 II wizyta 30 min – omówienie wyników badań, ocena stanu narządów wewnętrznych, szczegółowe zalecenia dotyczące diety i trybu życia oraz uzupełnienia witamin.

cena – 120 zł

 Wizyty kontrolne – zalecane co 3-6 miesięcy

cena – 120 zł

 Powyższy model postępowania pozwala na analizę aktualnego stanu zdrowia pacjenta i ryzyka chorób, którym można zapobiegać.

 Proces starzenia tylko w niewielkim stopniu (ok. 20%) zależy od odziedziczonych genów, ale przede wszystkim od stylu życia, diety i środowiska w którym żyjemy.

ArtisMedica

Adres

ul. Lanciego 16/199

02-792 Warszawa

Telefon

530 760 766

E-mail

recepcja@artismedica.pl

Umów się na konsultację