Redukcja rumienia twarzy

Zaburzenia w krążeniu skórnym, rumień i teleangiektazje mogą pojawiać się przy każdym typie cery i niezależnie od wieku. Pękaniu naczynek sprzyja mróz, wiatr, gorąco, gwałtowna zmiana temperatur, emocje, słońce i alkohol. Zmniejszenie tych zmian zapobiega rozwojowi trądziku różowatego. 

W leczeniu rumienia niezwykle pomocny jest IPL

Światło IPL o określonej długości fali przechodzi przez skórę nie uszkadzając jej i w sposób wybiórczy dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez hemoglobinę, barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda. Zostają same suche elementy naczynia, czyli jego ścianki, które zapadają się i są wchłaniane, przez co zanikają. Ten proces nazywany jest fototermolizą. Wystarczy tylko jeden zabieg, by usunąć drobne, pojedyncze naczynia. Jednak gdy ma się mocno zaczerwienione policzki z siecią czerwonych pajączków, należy powtórzyć zabieg kilka razy.

O czym trzeba wiedzieć przed zabiegiem

  • Przed zabiegiem niewskazane jest przyjmowanie doustnych środków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych oraz światłouczulających (dziurawiec, nagietek, tetracyklina, doksycyklina)
  • Zabieg zamykania naczynek nie zapobiega pękaniu nowych naczynek.
  • Najlepiej jeśli skóra nie jest
  • Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona 1-2 dni, a w miejscu zabiegu mogą pojawić się strupki, które goją się w okresie 3-7 dni. Można stosować makijaż.

Efekty zabiegu

Spodziewanych efektów należy oczekiwać w okresie kilku miesięcy. W tym czasie, w odstępach 3-6 tygodniowych, niezbędne są wizyty kontrolne mające na celu ocenę efektywności zabiegu, ewentualnych objawów ubocznych i wskazań do następnych działań. Trądzik różowaty w wyniku serii zabiegów zostaje usunięty bezpowrotnie.

Następnym etapem jest dobór właściwej pielęgnacji do użytku domowego oraz korzystanie z zabiegów dermokosmetycznych w celu uszczelnienia ścian naczyń krwionośnych, tak aby zapobiec ich ponownemu pękaniu.

W postępowaniu z cerą naczyniową bardzo ważne jest:

  • systematyczne usuwanie pojawiających rozszerzonych naczynek
  • systematyczne stosowanie zabiegów wzmacniających naczynka i zmniejszających rumień twarzy
  • stosowanie odpowiedniej pielęgnacji twarzy
  • stosowanie kremów z filtrem
  • unikanie ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe ( słońce i solarium)
  • dbanie o prawidłowe nawilżenie skóry

Cena zabiegów

twarz –  200 zł

szyja – 150 zł

dekolt –  200 zł

twarz+szyja+dekolt – 400 zł

policzki – 150 zł

nos – 100 zł