Zawsze powtarzam, że opalenizna utrzymuje się przez dwa miesiące, a zmarszczki zostają na całe życie. A co ważniejsze i co większość kobiet wie, regularne opalanie zwiększa ryzyko raka skóry. Nie warto się opalać, a jeśli chcemy mieć złotą opaleniznę, postawmy na kremy samoopalające i bronzery, których na rynku jest mnóstwo.

Jednak przede wszystkim w okresie letnim chrońmy skórę przed słońcem i nie zapominajmy o kremach z filtrem UV, minimum 30, które trzeba aplikować co trzy godziny.

Amatorki kąpieli słonecznych, osoby które mają bardzo jasną karnację i łatwo ulegają poparzeniom słonecznym, z piegami lub nieregularnymi zmianami barwnikowymi na skórze zachęcam do regularnego badania dermatologicznego znamion. Dermatoskopia to metoda bezbolesna, a badanie trwa tylko kilka minut. Wczesne rozpoznanie czerniaka jest kluczowe, bo można go łatwo wyleczyć przez proste chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej.

W AtrisMedica, oprócz dermatoskopii proponujemy również laserowe usuwanie zmian skórnych, które szpecą i często przeszkadzają w komfortowym funkcjonowaniu, przy pomocy lasera CO2.
Zapraszam do umówienia się na wizytę do pani dermatolog Justyny Skibińskiej.