Jednym z moich ulubionych zabiegów mezoterapii jest Bio Nutri Lift. Doskonale odżywia i nawilża skórę, a to właśnie utrata jej nawilżenia martwi kobiety i coraz częściej mężczyzn o wiele bardziej niż zmarszczki. Kuracja Bio Nutri Lift oferuje o wiele więcej – poprawia kondycję i wzmacnia jakość skóry, dlatego zawsze polecam ją przed letnim lub zimowym okresem. Bio Nutri Lift to preparat francuskiej marki Filorga – która już od 30 lat dostarcza preparaty przeciwstarzeniowe i upiększające wykorzystywane na całym świecie.W jej skład wchodzą dwa rodzaje zabiegów: Hydra Booster i Lift Booster. Decyzję, który zabieg wybrać, zawsze podejmuję po rozmowie z pacjentem.

Hydra Booster polecam paniom (czasami również panom) z odwodnioną, cienką skórą. Poprawia poziom jej nawilżenia, ujednolica kolor oraz poprawia jędrność.

Gdy widzę, że skóra pacjentki wymaga silniejszego działania ujędrniającego, wybieram zabieg Lift Booster, który dodatkowo zawiera wypełniacz i dzięki zastosowaniu 3 form kwasu hialuronowego wygładza widoczne zmarszczki i zapewnia lifting twarzy.

Hydra Booster i Lift Booster można stosować naprzemiennie, wszystko zależy od indywidualnej oceny skóry. Dla lepszego efektu zaleca się serię zabiegów (minimum 3), w odstępach comiesięcznych.

Uważam, że preparat jest bardzo wydajny, a stosunek ceny do jakości jest naprawdę dobry.

Sam zabieg polega na serii mikronakłuć, trwa 30 minut i jest prawie bezbolesny. Dzięki nakłuciom składniki nawilżające i odżywcze są dostarczane pod naskórek (czego krem nie potrafi), co powoduje wzrost produkcji kolagenu, który ujędrnia skórę na długo. Moim zdaniem warto się zdecydować na nakłucia, bo – jak już wspomniałam – żaden krem nie wchłonie się tak głęboko. Mikronakłucia są płytkie i w zasadzie nie powodują siniaków. Owszem na skórze pojawiają się mini opuchnięcia, ale znikają dość szybko i już na drugi dzień można je zamaskować makijażem. Dla pań i panów z dużą tendencją do siniaków proponuję wprowadzenie preparatu cienką rurką (kaniulą), co pozwala na zmniejszenie liczby nakłuć.

 

Więcej o Bio Nutri Lift w ofercie

Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności warto zadbać o kondycję skóry. Jest to podstawa do dalszych zabiegów upiększających.